Kaymakam Osman SAYILIR                                                                                
                     
        
        İstanbul ilinin Bakırköy ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da lisans eğitimini ise 2006 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamladı.
        Üç yıl kadar Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü bünyesinde İstanbul ilinde Muhasebe Denetmeni olarak görev yaptı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Ağrı Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.
        Ağrı ilinde Valilik stajını, Trabzon ili Of ilçesinde Refiklik stajını, Muş ilinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Isparta ili Senirkent ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra yurt dışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri Maryland eyaleti Towson University’de bir yıl süreyle İngilizce dil eğitimi aldı.
Bu sure içerisinde üniversitesinde yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı seçkin öğrenci (Outstanding Student Award) ödülüne layık görülmüştür.
        Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Bu dönemde aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliği’nde Büyükelçilik stajını tamamladı.
        Yurtdışı dönüşü sonrasında Kütahya ili Altıntaş ilçesi ve Bolu ili Yeniçağa ve Mengen ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Bolu ili Seben ve Kütahya ili Dumlupınar ilçelerinde  Kaymakamlık görevini ifa ederek Cumhurbaşkanlığının 31.08.2018 tarihli ve 2018/157 sayılı Atama Kararı ile Tonya Kaymakamlığına atanmış olup 16.09.2018 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır.
         Sayın Osman SAYILIR evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.